PERNINSKÝ DVŮR - apartmány

m
840
nadmořská
výška
7
lyžařských
areálů v okolí
40
udržovaných
sjezdovek
km
270
běžeckých
tratí
km
480
cyklistických
tratí

Pernink – celoroční ráj pro sportovce i romantiky

panenské přírody

Horská obec Pernink leží uprostřed panenské přírody Krušných hor v údolí Bílé Bystřice. Díky své poloze je zdejší lokalita vyhledávaným rekreačním místem. Ostatně čistý vzduch, netknutá krajina a celoroční vyžití pro sportovce i milovníky procházek dělají z Perninku skvělé místo nejen pro dovolenou, ale také pro žití.

pravá horská atmosféra

Ideální nadmořská výška zaručuje Perninku pravé zimní počasí, o kterém svědčí i velký počet místních lyžařských středisek a běžkařských tratí. V létě si tu zase užijí turisté, běžci i cyklisté, a to na vyčleněných speciálně upravených trasách.

výborná dopravní dostupnost

Kromě volnočasových aktivit nabízí Pernink také bohaté občanské vybavení, přímé vlakové i autobusové spojení do Prahy či Karlových Varů. Navíc dálnice D6 (Praha - Karlovy Vary) patří k nejrychleji rostoucí dopravní tepně v ČR. Její dostavbou, v roce 2027, se tak Krušné hory stanou nejrychleji dostupnými horami z Prahy. Skvělé umístění obce navíc umožňuje návštěvu wellness center v nedalekém Jáchymově, Nejdku, Karlových Varech či hodinu vzdáleném německém Annaberg-Buchholzi.
Sjezdovky pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní
Pernink a jeho okolí jsou skutečným rájem pro milovníky zimních sportů. Jedná se totiž o pomyslnou křižovatku lyžařských areálů – Klínovce, Plešivce, Potůčků a Nového Města. V samotném Perninku se pak nachází 2 sjezdovky pro rodiny s dětmi včetně půjčovny lyží a lyžařských či snowboardových škol.
Krušnohorská lyžařská magistrála
Obec leží v docházkové vzdálenosti od několika napojení na jednu z nejdelších a zároveň nejkrásnějších běžeckých tratí – Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Ta nabízí profesionální dálkové trasy pro volný i klasický styl běžeckého lyžování. Přímo v Perninku je k dispozici volně přístupné 1,5 km dlouhé osvětlené běžecké kolečko. Prostor letiště nad Perninkem zase poskytuje okruh pro běžkaře se psy. Veškeré trasy jsou denně upravovány.
Cyklotrasy pro náročné i začínající cyklisty
Mezi fanoušky cyklistiky patří Krušné hory k oblíbeným cílům. A to nejen kvůli nádherným výhledům, ale také pro variabilitu místních tras. Na své si zde totiž přijdou profesionální jezdci, ale i ti méně zkušení. V Perninku se lze napojit na cyklotrasy všech obtížností, a to včetně těch vedoucích do Německa. Milovníci adrenalinu pak jistě ocení nejdelší traily v Evropě v Trail Parku Klínovec nebo další speciálně upravené traily v nedalekém TrailParku Plešivec.
Vyhlášené turistické trasy
Ani turisté či běžci tu rozhodně nepřijdou zkrátka. Krušnohoří se může pochlubit výškovou rozmanitostí, nespočtem nádherných zákoutí a zároveň není tolik zatíženo turismem. Divoká příroda, božské výhledy a obrovský výběr turistických tras zajišťují nezapomenutelné zážitky, ať už se v této lokalitě vydáte jakýmkoliv směrem. Dlouhé treky, ale i pravidelné procházky po okolí Perninku, to vše na dosah ruky.
Lázně i aquacentrum pro milovníky relaxace
Po náročném treku nebo po dni v práci je čas na odpočinek. Dopřát si jej lze v cca 20 min. vzdálených Léčebných lázních Jáchymov, ve wellness centru v Nejdku či ve vyhlášených Karlových Varech. Za hranicemi pak určitě stojí za návštěvu také obrovské aquacentrum v historickém městě Annaberg-Buchholz, které je od Perninku necelou hodinu jízdy.

Mapa

Okolí Perninku